Zásahy

Technika:

CAS 20 MAN, DA-L1Z Ford, Družstvo Markovice, Čtyřkolka

Popis zásahu:

JSDH Chrudim vyjela na tekoucí vodu za domem. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že hrozí zatopení RD č.p xxx a sousedního RD č.p xxx. VZ zavolal mobilním telefonem na krizové oddělení panu Kozákovi a dohodli se, že použijí pytle s pískem, které jsou ve skladu ve sběrném dvoře v Chrudim. Přes KOPIS byl vyžádán KA, která jel pytle naložit. Mezitím na místě události probíhala evakuace majetku do vyšších pater. Dále byla odčerpávána voda ze sklepů obou RD. Domy byly odpojeni od elektrické energie. Hladina přitékající vody se pozvolna zvyšovala a tak VZ nechal uzavřít pozemní komunikaci z Heřmanova Městce na Stojice. Na místo byla vyžádána jednotka dražních hasičů HB. Před jejich příjezdem, byli informováni ČD o vodě na železničním přejezdu P5043 a bylo požádáno o pomalejší průjezd vlakové dopravy. Při příjezdu HZS SŽ Havl. Brod byl přejezd již celý pod vodou a proto došlo k úplnému zastavení vlakové dopravy a bylo odpojeno zabezpečovací zařízení od el. energie. Potom co byly na místo přivezeny pytle s pískem z nich začalo stavění hrází, aby nedošlo k zatopení RD. Toto se částečně povedlo, nicméně v obouch domech bylo zhruba 10 cm vody, kterou jednotka vymetala ven a zabránila tak větším škodám. Okolo 19h začala hladina přitékající vody klesat. Na místo se dostavilo i družstvo Markovice a JSDH Vrdy. VZ poslal JSDH Vrdy k jiné události společně s JSDH HM a Markovice si ponechal na místě zásahu. Bylo nasazeno velké množství čerpadel, abychom odčerpali veškerou vodu ze sklepů rodinných domů. Okolo 20h VZ rozhodl o znovu otevření pozemní komunikace, vlaková doprava byla zastavena do následujícího dne, kdy měli přijet elektrikáří ČD a provést opravu a kontrolu na přejezdu. Po odčerpání posledního sklepa přejela JSDH Chrudim k jiné události. Během zásahu bylo zasahujícím zajištěno občerstvení.

Posádka:

Celkem: 14 lidí