Mladí hasiči

Kroužek Mladí hasiči Chrudim vznikl v roce 2002. Od začátku svého působení je kolektiv zařazen do celorepublikové soutěže hry PLAMEN. Na tuto a mnohé další soutěže v požárním sportu pravidelně nacvičuje každou středu od 16 do 18 hodin v hasičské stanici v Chrudimi. Kolektiv tvoří chlapci a děvčata ve věku od 5 do 18 let, kteří jsou řádnými členy SH ČMS a jsou zařazeni do jednotlivých kategorií. Mladí hasiči ve věku od 6 do 11 let jsou zařazeni do kategorie mladší. Děti ve věku od 11 do 15 let jsou zařazeny do kategorie starší. Mladí hasiči ve věku od 13 do 18 let se nazývají dorostenci a dorostenky. Tyto kategorie mají na starosti zkušení vedoucí z řad dobrovolných, ale i profesionálních hasičů a záchranářů, kteří jsou právně způsobilí a splňují předpoklady k práci s dětmi.

Děti, které se stanou Mladými hasiči, získají znalosti požární ochrany a naučí se praktickým dovednostem v požárním sportu. Součásti celoroční činnosti je i seznámení se se základy zdravovědy a poskytování první pomoci, a v neposlední řadě získání táborových dovedností (uzlování, orientace mapy, střelba ze vzduchovky, atd.). Naučí se práci opravdového hasiče a poznají moderní, ale i historickou požární techniku.

Celoročně se Mladí hasiči Chrudim účastní soutěží v hasičských disciplínách (požární útok, závod požární všestrannosti, atd.). Během dvoudenní soutěže, které se účastní družstva z celého okresu, pravidelně přespáváme na hasičské stanici spolu s profesionálními hasiči. Jako správní hasiči pořádáme výlety a exkurze u hasičských záchranných sborů a záchranářů.

Chceš-li být hasič, klikni ZDE

Činnost byla podpořena Národní sportovní agenturou

Pátek 19. dubna 2024
Svátek má Rostislav